Przejdź do treści
facility-management

Facility Management oznacza kompleksową usługę, w ramach której wykonawca zapewnia serwis urządzeń i systemów stanowiących wyposażenie budynku. Obsługa techniczna budynków obejmuje wszystkie instalacje i urządzenia, które wchodzą w ich infrastrukturę, by mieszkańcy lub użytkownicy (np. pracownicy biurowców i punktów usługowych) nieruchomości spędzali wolny czas lub pracowali w komfortowych warunkach przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa wszystkich instalacji.

Facility Management co obejmuje

W ramach usług facility management techniczna zakres obsługi nieruchomości jest dostosowany do oczekiwań i potrzeb klienta. Obsługa przez profesjonalną firmę z branży FM pozwala zapewnić dostęp do wszystkich serwisów, które są niezbędne przy zapewnieniu bezpieczeństwa działania każdej instalacji oraz w przypadku awarii. Obsługa techniczna monitoruje i optymalizuje pracę urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, przeciwpożarowych czy instalacji w obiektach, co skutkuje zmniejszeniem kosztów eksploatacji, a także zachowaniem coraz dłuższych okresów bezawaryjnych.

Sprawność działania instalacji jest sprawdzana przez wykonawcę na bieżąco. Dodatkowo zarządca nieruchomości może zamówić w ramach obsługi prewencyjnej obiektów również analizę systemów niezbędnych do użytkowania budynków oraz wdrożenie optymalizacji kosztów ich działania na podstawie profesjonalnej dokumentacji technicznej. 

Kto powinien korzystać z usług obsługi technicznej budynku?

Utrzymywanie instalacji w dobrym stanie technicznym i dokonywanie okresowych przeglądów technicznych jest obowiązkiem każdego zarządcy nieruchomości. Facility Management jest zatem kierowane do firm i osób, które pełnią taką funkcję w obiekcie. Usługa jest kierowana również do wspólnot mieszkaniowych i ich mieszkańców, spółdzielni mieszkaniowych oraz deweloperów. 

Konserwacja i obsługa instalacji znajdujących się w budynku jest realizowana zarówno w nieruchomościach mieszkalnych, jak i w obiektach użytkowych. Mogą z niej skorzystać sklepy, centra handlowe, zakłady produkcyjne, biura, a także szkoły, szpitale i wszystkie obiekty, które tego potrzebują. Zakres usług Facility Management jest dostosowywany bowiem do charakteru działalności. Dzięki temu bieżąca konserwacja systemów działających w obiekcie zapewnia np. sprawną pracę klimatyzacji i systemu chłodniczego w laboratorium lub chłodni zakładu przetwórstwa spożywczego. W biurze można natomiast liczyć między innymi na zapewnienie bezpieczeństwa przeciwpożarowego na wszystkich piętrach budynków, prawidłową pracę wind i możliwość zabezpieczenia jej przed nieautoryzowanym użyciem. 

Facility Management – korzyści

Bieżąca obsługa techniczna budynku pozwala każdego dnia nadzorować stan techniczny budynku. Dzięki bieżącym kontrolom instalacje są bezpieczne, można zapobiegać awariom, a jeśli się pojawiają są usuwane na bieżąco. Dodatkowo firma zajmująca się techniczną obsługą nieruchomości, zajmuje się prowadzeniem dokumentacji technicznej. Jej zadaniem jest prowadzenie dokumentacji technicznej na bieżąco i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykonawca pilnuje także tak ważnych dla nieruchomości planowych przeglądów technicznych na kolejne lata, dba o bieżącą przydatność obiektu do eksploatacji.

facility-management

Podsumowując obsługa techniczna budynku polega na dbaniu o bezpieczeństwo użytkowników budynku. Inaczej mówiąc wykonawca takiej usługi każdego dnia czuwa nad tym, aby w budynku wszystkie instalacje były sprawne. Nie ma znaczenia czy jest to biurowiec, galeria handlowa czy restauracja, utrzymanie techniczne wygląda tak samo.

Pracownicy firmy obsługującej nieruchomości pozostają niewidoczni. Zajmują się pracami przy instalacjach i często dla użytkowników obiektów ujawniają się dopiero, wtedy kiedy pojawia się awaria urządzenia czy instalacji. Niemniej jednak pracownicy techniczni są w obiektach każdego dnia i codzienne wykonują zaplanowaną ilość obowiązków ? pozwalającą na utrzymanie nieruchomości w dobrym stanie.

Facility Management ? korzyści

Jakie korzyści płyną z obsługi technicznej nieruchomości? Przede wszystkim jest to bardzo ważna kwestia odpowiedzialności Wykonawcy, którą firma obsługująca bierze za całą obsługę. Zakres działania w przypadku utrzymania sprawności budynków jest duży. Dzięki współpracy ze sprawdzoną firmą administrowanie i wykonywanie prac konserwatorskich, przeglądów, prowadzenie dokumentacji technicznej, a także bardzo wielu czynności jest po stronie tego przedsiębiorstwa. 

First PFM to podmiot, którego specjalnością jest obsługa prewencyjna obiektów. Firma świadczy usługi w zakresie bieżących przeglądów i kontroli nieruchomości oraz urządzeń stanowiących wyposażenie budynku. Firma posiada wieloletnie doświadczenie jako zarządca nieruchomości w prowadzeniu obsługi technicznej budynków mieszkalnych, oraz budynków biurowych. Bieżąca konserwacja oraz nadzór techniczny są prowadzone na najwyższym poziomie. Budynki zarządzane przez First PFM są bezpieczne i zadbane. W pakiecie usług oferujemy także całodobowe pogotowie techniczne.

First PFM obsługuje swoich Klientów w oparciu o SYENBI – platformę informatyczną, przeznaczoną do tworzenia, przetwarzania i zarządzania informacjami związanymi z procesami technicznej obsługi nieruchomości.

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą firmę do obsługi technicznej budynków, postaw przede wszystkim na firmę z doświadczeniem. W takim przypadku nawet szeroki zakres obowiązków sprawi, że firma sobie poradzi z techniczną obsługą budynku. Z przyjemnością przedstawimy listę zrealizowanych projektów i zakres obowiązków w ramach dotychczasowych zleceń. 

Jesteśmy tutaj dla Ciebie. 
+48 22 280 99 80 | bdc@fpfm.pl |

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facility Management